• Banksjef Berg og klubbleder Tomter her fra signeringen i fjor.

Sparebank1 BV fortsetter som generalsponsor

«Falk er en klubb det er lett å identifisere seg med»

Skrevet av inge

På lag med Falk – Horten, også neste sesong! Sparebank1 BV fornyer avtalen med Falk Håndball for sesongen 2014/15.
Det har stor betydning for klubben og selvsagt er det viktig for klubbens målsetting om å rykke opp til Eliteserien igjen.

Banksjef Lars Anders Berg er klar på at Falk Håndball er en viktig samfunnsbygger og det er da lett å gå inn å støtte klubben på bakgrunn av det gode arbeidet klubben står for. – Det er ikke avgjørene at klubben er i Eliteserien, sier Berg.

Falk på sin side synes det er flott at Sparebank1 BV er en trofast aktør for det lokale kultur- og idrettslivet. – Selv om Falk er en dugnadsklubb, så er man avhengig av at det også er sponsorer tilstede for å kunne gi støtte til både ildsjelene og klubbens mange aktiviteter, sier Tomter. Sparebank1 er en av klubbens to generalsponsorer, den andre er Kongsberg.

Falk er en klubb det er lett å identifisere seg med, sier Berg til slutt.

Hele saken finner du på gjengangeren.no – klikk